REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Holcim Polska rozbuduje nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe na Kujawachartykuł
Pokaż artykuł
Holcim Polska rozbuduje nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe na Kujawach
Holcim Polska otrzymał z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) dofinansowanie w ramach Funduszy Europejskich na opracowanie innowacyjnych materiałów budowlanych o obniżonym śladzie węglowym oraz rozbudowę nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego na Kujawach. Dzięki tej inwestycji firma umocni swoją pozycję lidera dekarbonizacji i cyrkularności, przyczyniając się do rozwoju zrównoważonego budownictwa w Polsce.
Innowacyjne projekty w SSSE S.A. – nowe technologie i Przemysł 4.0artykuł
Pokaż artykuł
Innowacyjne projekty w SSSE S.A. – nowe technologie i Przemysł 4.0
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wspiera różnorodne firmy z branż takich jak m.in.: elektroniczny, meblarski, chemiczny, metalowy, poligraficzny i spożywczy. W tych podmiotach gospodarczych realizowane są innowacyjne projekty, które kładą duży nacisk na przyszłościowe technologie, w tym recykling, automatyzację procesów produkcji oraz nowoczesne rozwiązania w branży energetycznej i logistycznej. Przedstawiciele tych branż stawiają na innowacyjność, wprowadzanie nowych produktów oraz zrównoważony rozwój, co sprzyja wdrożeniom idei Przemysłu 4.0.
ORLEN i Krajowa Grupa Spożywcza zbudują instalację do produkcji biometanuartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN i Krajowa Grupa Spożywcza zbudują instalację do produkcji biometanu
ORLEN razem z Krajową Grupą Spożywczą (KGS), największym państwowym producentem żywności, rozwinie kompetencje dotyczące rozwoju paliw przyszłości. Przedstawiciele obu spółek podpisali porozumienie obejmujące m.in. budowę instalacji do produkcji biometanu. Rozwiązanie pozwoli ograniczyć emisję CO2 do atmosfery, a także przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i niezależności energetycznej kraju oraz poprawy stabilności sytemu energetycznego.
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonychartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonych
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach realizuje jeden z najbardziej zaawansowanych projektów transformacji energetycznej w polskim ciepłownictwie – budowę wielkoskalowej pompy ciepła wykorzystującej ciepło ze ścieków oczyszczonych pochodzących z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach. Za realizację kluczowego etapu przedsięwzięcia odpowiadać będzie Grupa KDM, wybrana na integratora inwestycji. Podpisano umowę w tej sprawie.
Nowa inwestycja za 70 mln zł w Opolu: Grupa ECO zastępuje węgiel gazem w nowym układzie kogeneracyjnymartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja za 70 mln zł w Opolu: Grupa ECO zastępuje węgiel gazem w nowym układzie kogeneracyjnym
Grupa Kapitałowa ECO uruchamia drugi układ kogeneracyjny w Opolu. Dzięki wytwarzaniu energii elektrycznej i cieplnej w skojarzeniu przy wykorzystaniu paliwa gazowego zamiast węgla, efekt redukcji energii pierwotnej wyniesie ponad 4,5 tys. ton zaoszczędzonego węgla rocznie. Emisja CO2 będzie mniejsza, w porównaniu z układem oddzielnej produkcji ciepła i energii elektrycznej o ponad 35 tys. ton w skali roku.
Rozpoczynają się prace przy budowie nowego terminala dla Baltic Hub w Gdańsku. Inwestycja jest warta 450 mln euroartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczynają się prace przy budowie nowego terminala dla Baltic Hub w Gdańsku. Inwestycja jest warta 450 mln euro
W poniedziałek, 28 listopada 2022 r. Baltic Hub (dawniej DCT Gdańsk), operator największego terminalu kontenerowego na Bałtyku, uroczyście rozpoczął budowę trzeciego głębokowodnego terminalu T3. Po ukończeniu w drugim kwartale 2025 r. nowy terminal będzie miał ścianę nabrzeża o długości 717 metrów i głębokości 17,5 metra. Będzie to trzecie dalekomorskie nabrzeże Baltic Hub, które może obsługiwać największe kontenerowce na świecie. Nowy terminal zapewni również 36,5 hektara dodatkowej powierzchni operacyjnej. Łącznie inwestycja jest warta 450 mln euro.
W Gdańsku kosztem 450 mln euro powstaje wielki głębokowodny terminal na terenie Baltic Hub [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku kosztem 450 mln euro powstaje wielki głębokowodny terminal na terenie Baltic Hub [FILMY]
W Gdańsku realizowana jest kolejna wielka inwestycja. Baltic Hub (dawniej DCT Gdańsk), operator największego terminalu kontenerowego na Bałtyku, buduje trzeci głębokowodny terminal T3. Po ukończeniu w drugim kwartale 2025 r. nowy terminal będzie miał ścianę nabrzeża o długości 717 metrów i głębokości 17,5 metra. Będzie to trzecie dalekomorskie nabrzeże Baltic Hub, które może obsługiwać największe kontenerowce na świecie. Nowy terminal zapewni również 36,5 hektara dodatkowej powierzchni operacyjnej. Łącznie inwestycja jest warta 450 mln euro.
Baltic Hub: W Gdańsku, za 450 mln zł powstaje wielki głębokowodny terminal  [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Baltic Hub: W Gdańsku, za 450 mln zł powstaje wielki głębokowodny terminal [FILMY]
W Gdańsku realizowana jest kolejna wielka inwestycja. Baltic Hub (dawniej DCT Gdańsk), operator największego terminalu kontenerowego na Bałtyku, buduje trzeci głębokowodny terminal T3. Po ukończeniu w drugim kwartale 2025 r. nowy terminal będzie miał ścianę nabrzeża o długości 717 metrów i głębokości 17,5 metra. Będzie to trzecie dalekomorskie nabrzeże Baltic Hub, które może obsługiwać największe kontenerowce na świecie. Nowy terminal zapewni również 36,5 hektara dodatkowej powierzchni operacyjnej. Łącznie inwestycja jest warta 450 mln euro.
Poznań Airport: Nowe linie polecą z Ławicy na Wyspy Kanaryjskieartykuł
Pokaż artykuł
Poznań Airport: Nowe linie polecą z Ławicy na Wyspy Kanaryjskie
Od jesieni będzie bliżej z Poznania nad Atlantyk. Regularne połączenie do Las Palmas na Gran Canarii w sezonie zimowym uruchomi linia airBaltic. Pierwsze loty zaplanowano na 26 października. Bilety są już dostępne.
LOT uruchamia połączenie z Warszawy do San Franciscoartykuł
Pokaż artykuł
LOT uruchamia połączenie z Warszawy do San Francisco
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły sprzedaż biletów na kolejne transatlantyckie połączenie w regularnej siatce przewoźnika na trasie Warszawa - San Francisco.- Rejsy będą realizowane w sezonie letnim, a inauguracyjny lot odbędzie się 6 maja 2026 roku.- Na pokładach PLL LOT pasażerowie będą gościć 4 razy w tygodniu - w każdą środę, czwartek, sobotę i niedzielę.- San Francisco to kolejne miasto po Chicago, Nowym Jorku, Newarku, Miami i Los Angeles, dostępne w regularnej siatce połączeń narodowego przewoźnika.
Zaspa Wygodnieinwestycja
Pokaż inwestycję
Zaspa Wygodnie
Gdańsk, Aleja Jana Pawła II
metraże
25 - 112 m2
zakres cen
od 538 211 zł
Strzegomska 9inwestycja
Pokaż inwestycję
Strzegomska 9
Wrocław, Strzegomska 9
firma
Pokaż firmę
DAN INVESTMENTS POLSKA Sp. z o.o.
Lazurowa 168
InPost otwiera nowy oddział w Radomiuartykuł
Pokaż artykuł
InPost otwiera nowy oddział w Radomiu
Grupa InPost, lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie, otwiera nowy oddział w Radomiu na terenie parku logistycznego BI Park Radom wybudowanego przez Bojanowicz Investments.
Muzeum Getta Warszawskiego – innowacyjne podejście do ochrony historii [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Muzeum Getta Warszawskiego – innowacyjne podejście do ochrony historii [FILM+ZDJĘCIA]
Budowa Muzeum Getta Warszawskiego to przykład innowacyjnego podejścia do projektowania i realizacji inwestycji budowlanych, które łączą nowoczesne technologie, poszanowanie historii oraz troskę o środowisko. Studenci inżynierii wodnej z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej odwiedzili plac budowy by zobaczyć, jak teoria przeplata się z praktyką, a także, jak w rzeczywistości wygląda rozwiązywanie skomplikowanych problemów inżynieryjnych.
Baltic Power wybrał głównego wykonawcę bazy serwisowej morskiej farmy wiatrowejartykuł
Pokaż artykuł
Baltic Power wybrał głównego wykonawcę bazy serwisowej morskiej farmy wiatrowej
Spółka Baltic Power wybrała generalnego wykonawcę bazy serwisowej dla morskiej farmy wiatrowej Grupy ORLEN i Northland Power. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy w 2025 r. Baza obsłuży 76 turbin, funkcjonujących na potrzeby pierwszej farmy wiatrowej ORLENU na Bałtyku. Ilość wytwarzanej energii będzie odpowiadać zużyciu elektryczności w ponad 1,5 mln gospodarstw domowych.
RWE: aukcja CfD w 2025 roku kluczowa dla powodzenia programu offshore w Polsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
RWE: aukcja CfD w 2025 roku kluczowa dla powodzenia programu offshore w Polsce [FILM]
Polski rynek morskiej energetyki wiatrowej jest dla firmy RWE, wiodącego światowego koncernu w dziedzinie energii odnawialnej i numeru dwa na świecie w sferze morskiej energii wiatrowej, rynkiem strategicznym.
Za 450 mln euro w Gdańsku powstaje trzeci głębokowodny terminal T3 na terenie Baltic Hub [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za 450 mln euro w Gdańsku powstaje trzeci głębokowodny terminal T3 na terenie Baltic Hub [FILMY]
Baltic Hub (dawniej DCT Gdańsk), operator największego terminalu kontenerowego na Bałtyku, buduje trzeci głębokowodny terminal T3. Po ukończeniu w drugim kwartale 2025 r. nowy terminal będzie miał ścianę nabrzeża o długości 717 metrów i głębokości 17,5 metra. Będzie to trzecie dalekomorskie nabrzeże Baltic Hub, które może obsługiwać największe kontenerowce na świecie. Nowy terminal zapewni również 36,5 hektara dodatkowej powierzchni operacyjnej. Łącznie inwestycja jest warta 450 mln euro.
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego terminala dla Baltic Hub w Gdańsku [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego terminala dla Baltic Hub w Gdańsku [FILMY]
Baltic Hub (dawniej DCT Gdańsk), operator największego terminalu kontenerowego na Bałtyku, buduje trzeci głębokowodny terminal T3. Po ukończeniu w drugim kwartale 2025 r. nowy terminal będzie miał ścianę nabrzeża o długości 717 metrów i głębokości 17,5 metra. Będzie to trzecie dalekomorskie nabrzeże Baltic Hub, które może obsługiwać największe kontenerowce na świecie. Nowy terminal zapewni również 36,5 hektara dodatkowej powierzchni operacyjnej. Łącznie inwestycja jest warta 450 mln euro.
Za 450 mln euro w Gdańsku powstaje olbrzymi głębokowodny terminal na terenie Baltic Hub [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za 450 mln euro w Gdańsku powstaje olbrzymi głębokowodny terminal na terenie Baltic Hub [FILMY]
Baltic Hub (dawniej DCT Gdańsk), operator największego terminalu kontenerowego na Bałtyku, buduje trzeci głębokowodny terminal T3. Po ukończeniu w drugim kwartale 2025 r. nowy terminal będzie miał ścianę nabrzeża o długości 717 metrów i głębokości 17,5 metra. Będzie to trzecie dalekomorskie nabrzeże Baltic Hub, które może obsługiwać największe kontenerowce na świecie. Nowy terminal zapewni również 36,5 hektara dodatkowej powierzchni operacyjnej. Łącznie inwestycja jest warta 450 mln euro.
REKLAMA